Başarı Hikayeleri

Dell Technologies VXRail Hyper-Converged Mimariyle Nokta Atışı Çözümler: Penti Başarı Hikayesi!

PENTİ ÇORAP FABRİKASINDA YENİ BT ALT YAPISI

86 milyon çift çorap üretim kapasitemiz ile sektörümüzde Avrupa’nın ilk 2 üreticisi arasındayız. Türkiye’de ise yüzde 40 üzerindeki pazar payımız ile liderliğimizi sürdürmekteyiz.

Dünyadaki kaynakların limitli olduğunun farkında olarak sürdürülebilir üretim anlayışını benimsemiş durumdayız. Kurumsal yönetim yapımızın her aşamasında dikkate aldığımız sürdürülebilir şirket stratejimizi, şirketimizde en üst düzeyde yönetmekteyiz. Sürdürülebilirliğin üç temel ayağı olan ekonomi, çevre ve sosyal konularda devamlı olarak projeler geliştiriyor ve gelecek kuşaklara, insan haklarına ve çevreye daha çok değer veren bir dünya bırakmayı hedefliyoruz.

NGTech ile 2018 yılından bu yana tanışıyoruz. Birçok projede analiz çalışmalarında bize yardımcı oldular. 2 yıl içinde 5 projede analiz ve projelendirme tarafında çözümler ürettiler. NGTech ekibi bizlere her zaman bir “trusted advisor” olarak yaklaştı. Bu da karşılıklı bir güven doğurdu. Kendilerini yeteneklerine inandığımız ve çalışma prensiplerini beğendiğimiz bir kurum olarak değerlendirdik. Yedekleme konusunda ihtiyacımız doğduğunda, sistemlerimizde gözden geçirmemiz gereken noktalar olduğunu gördük. İşte tam bu noktada NGTech’den destek istedik.

 

DELL TECHNOLOGIES VXRAIL HYPER-CONVERGED MİMARİYLE NOKTA ATIŞI ÇÖZÜMLER

2020 Ocak ayında NGTech’e yedekleme kapasitesi planı için dönüş yaptık. Yapılan görüşmelerde, fabrikamızın tüm altyapısının gözden geçirilmesi gerektiğine karar verdik. NGTech projelendirme ekibi konu özelinde çeşitli araçlarla detaylı izlemeler yaparak network altyapımızdan başlayarak tüm sistemi analiz etti. Ardından altyapımızın genel durumunu, artılarını, eksilerini, mevcut standartlarla devam edersek gelecekte karşımıza çıkabilecek sorunları ve bu sorunların nasıl giderileceğine dair çözümlerin yer aldığı detaylı bir rapor sundular.

Penti üretim altyapısı, stratejik olarak iki farklı lokasyonda bulunuyor. Penti üretim olarak tüm fabrika altyapımız ağ, güvenlik, sunucu ve yedekleme kısmıyla tam olarak analiz edildi. Dinamiklerimiz gereği daha esnek ve daha kolay yönetilebilir bir çözüme ihtiyacımız olduğu tespit edildi. Tüm analiz çalışmaları sonrasında NGTech bize, DELL Technologies ürünlerinden VxRail ile Hyper-Converged bir mimari çözümünü önerdi. Ayrıca NGTech, projeyi gerçekleştirirken hem felaket-kurtarma hem de yedekleme ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmaya odaklandı.

Biz üretim yapan firmalar için kesintisiz iş akışı çok önemlidir. Dolayısıyla bu kesintisizliğin tek noktadan yönetilmesi ve ihtiyaç halinde hızlıca altyapıyı genişletebilmek önceliklerimiz arasındaydı. NGTech bu noktada bize tam uyan bir çözüm sundu. Elbette biz de büyük bir memnuniyetle tercih ettik.

VxRail ürünü ile arka planda felaket-kurtarma operasyonun hangi yöntemle hangi lokasyonda yapılacağı kurgulandı. Bu çözümü tercih etmemizin sebeplerinden biri de; klasik mimariden farklı olarak birden fazla donanımı yönetmektense, tek bir donanım ile tüm sistemi ayakta tutabilecek ve iş sürekliliğini sağlayabilecek altyapıya ihtiyacımızın olmasıydı. Bunu NGTech yaptığı çalışmalarla analiz etmişti. Ağ tarafı düzenlendikten sonra üst yapıda 5 yıllık ölçeklenebilirlik ve modüler büyüme de göz önünde tutularak performans ihtiyacımızı karşıladılar.

 

BT DEPARTMANIMIZIN İHTİYACI OLAN TÜM SİSTEMLER TEK BİR PANELDE

Penti’de hem iş sürekliliği hem de yedeklemeyi başka bir lokasyona göndermek gibi bir ihtiyacımız söz konusu. 2 fabrikamızın da kenar uçlar dahil, tüm ağ anahtarları ile altyapı tamamen yenilendi. Gelecek 5 yılı kapsayacak şekilde performans ve nitelik olarak tüm ihtiyaçları karşılayabilecek konsolide bir sistem talebi yerine getirilmiş oldu. Dağınık olan bir mimariyi konsolide ederek, daha güçlü ve daha yüksek performanslı hale getirmeye ihtiyacımız vardı. NGTech burada doğru ürün ölçeklemesi ile nokta atışı bir çözüm sundu. BT departmanımızın ihtiyacı olan tüm sistemler tek bir panelde çalışır hale geldi. Bu sistemler istendiği zaman iş sürekliliği bozulmadan ölçeklenebiliyor. Aynı zamanda bahsi geçen sistem tek noktadan yönetilebiliyor. Yedekleme konusunda da yine iş sürekliliği sağlayan bir sistem olduğunu belirtmek gerek.

Farklı lokasyonlarda hizmet veren ve klasik mimaride bulunan altyapımızı; VxRail ürünü ile çok kolay bir şekilde konsolide ettik. Ayrıca kolay yönetilebilir ve izlenebilen bir altyapıya sahip olduk. Fabrika olmamızdan dolayı, sunulan altyapı mimarisi ilerideki büyümeye de kolaylıkla cevap veren çözüm önerisi oldu. Hyper-Converged mimarinin getirilerini çok faydalı bulduk. NGTech burada projeye yaklaşımında gösterdiği tavır ve kapsamlı analiz çalışması ile ekip olarak fark yarattı. Ardından lokasyonlar arasındaki iletişimin kalitesini de analiz ederek çok doğru bir projelendirme ortaya koydular.

 

PROJE 2 GÜNDE TESLİM EDİLDİ

Tüm proje kurulumları 2 gün gibi rekor bir sürede tamamlandı. Tüm altyapı network dahil değiştirildi. Bir defaya mahsus, fabrikada 1 gün süre ile üretime ara verildi. NGTech beklenenin üzerinde bir performans sergiledi. Tüm ekipleri ile tam kadro hizmet verdiler. Bu arada bizim kesinti konusundaki hassasiyetimizin de altını çizmek isterim. Her iki fabrikada da eş zamanlı paralel çalışma ile 2 günde tüm işlemler anahtar teslim tamamlandı.

NGTech ile gerçekleştirdiğimiz bu proje ile; ölçeklenebilir ve istendiğinde kesintisiz büyüyebilecek bir altyapıya kavuşmuş olduk. Kurumumuzun ileriye dönük tüm ihtiyaçlarını karşılayan NGTech ile gelecekteki BT yatırımlarımızda birlikte çalışmayı umut ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir