Başarı Hikayeleri

Dell Technologies NGTech Vakıf Katılım Başarı Hikayesi !

Dikkat Çeken Projeler ve Uzmanlık

Katılım finans sektörünün en güçlü üyelerinden biri olan Vakıf Katılım, adil sosyal yaşamın önemli bir parçası olan Vakıf Kültürüyle faizsiz finans ilkelerini bir araya getiriyor. Üstlendiğimiz önemli misyonla, çalışmalarımızı sadece ortaklarımız ya da müşterilerimiz için değil, tüm topluma faydalı olma ilkesi çerçevesinde yürütmekteyiz. Bu güçlü ve dinamik yapımız elbette çağdaş ve yenilikçi bir bakış açısına sahip. Bu doğrultuda teknolojik alt yapımızı her zaman güçlü tutuma ihtiyacı duyuyoruz. BT konularında bizlere destek veren iş ortağımız, NGTech ile yollarımızın kesişmesi de yıllar öncesine dayanıyor. İhtiyacımıza uygun çözümleri araştırırken NGTech’in referans projeleri ve uzmanlık alanları dikkatimizi çekti.

Doğru Analiz Demek Doğru Teşhis Demek!

Kurum olarak teknolojik yatırımlarımızı birimlerimizin kaynak ve performans gereksinimlerine göre belirlemekteyiz. Mevcut data center sunucu ihtiyacımızı klasik rack ve blade sunucu mimarileriyle sağlıyorduk. NGTech, bizim beklentilerimizi göz önünde bulundurarak ihtiyaç özelinde ayrıca bir analiz çalışması gerçekleştirdi. Bizlere Yeni Nesil Kinetik Sunucu Mimarisine ilişkin bilgiler aktardı. Bu teknolojinin bize uygun bir çözüm olduğuna ve kurumumuza yeni bir vizyon katacağına inanmamızı sağladılar. Yeni projelerimiz ve düzenli sunucu yenileme tercihlerimizde Yeni Nesil Kinetik Sunucu Mimarisi üzerinde devam etmeye karar verdik. Bu seçimi yapmamızda NGTech’in önemli katkıları oldu.

Değişen İhtiyaçlar İçin Doğru Ürün Seçimi

Uygulama yazılımlarında ve verilen hizmetlerde dinamik olarak değişen ihtiyaçlar daha esnek, daha verimli ve daha çevik teknolojilerin kullanılması gerekiyor. Bu taleplerin karşılanabilmesi için geleneksel ve dönüşümsel iş yüklerini destekleyebilecek bir altyapı çözüm arayışımız oluştu. Modüler bir alt yapı çözümü olan PowerEdge MX ürünün sunucu, depolama birimi, ağ ve depolama alanı ağlarını genişleyebilen tek bir kutu içerisinde barındırdığını, aynı zamanda PowerEdge MX’in gelecekte çıkacak yeni donanım teknolojilerine uyum sağlayarak, mevcut altyapıda güncel teknolojilere de sahip olabileceğimizi öğrendik. PowerEdge MX’in modüler olarak getirdiği faydaların yanında yönetim, izleme ve otomatikleştirme açısından sahip olduğu yazılımlar ile fonksiyonelliği arttırması tercih etmemizi sağlayan öne çıkan özelliklerindendi.

PowerEdge MX, modüler alt yapısı ile oluşabilecek yeni iş yüklerinde bizlere ne kadar esnek olduğunu gösterdi. Yoğun iş yüklerimizde performans kaybı ve yanıt sürelerinde gecikme yaşamadan aldığımız sonuçlardan dolayı mutluyuz.  Bunun yanında iş yüklerine göre yapılması gereken optimizasyonları ve ağ ayarlarını tek seferde birden fazla ortam için uygulamamıza olanak tanıyarak BT personelimize işletmeye fayda sağlayabilecek diğer görevleri için daha fazla vakit kaldı.

Geleceği Öngören Yatırımlar Kurumlara

Katma Değer Sağlıyor!

Yatırımımız 2020’nin ilk çeyreğinde başladı ve ürünlerin tedarik edilmesiyle birlikte 1,5 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı. NGTech taahhütlerini harfiyen yerine getiren güvenilir bir iş ortağı olduğunu kanıtladı. NGTech’in tavsiye ettiği ürün ve çözümler rakiplerine göre öne çıkıyor. Doğru seçilmiş ve doğru konumlandırılmış bir ürünün entegrasyonu da yine Türkiye’de ilk ve tek kurulum yapabilen konusunda uzman partner; NGTech firması tarafından sağlandı. Bu yatırım her şeyden önce geleceğe yönelik faydalar sağladı. NGTech bize en başta bu yatırımın geleceğin teknolojileriyle uyumlu ve entegrasyonun performansa dayalı fayda sağlayacağını, analizden projeye tüm aşamalarda teknik detaylarla aktardı. İhtiyacımız ne eksik ne fazla tam olarak belirlendi. Tüm projeyi sahiplenen NGTech, analizden kurulama tüm talepleri kusursuz bir şekilde karşıladı. Bu çözüm aynı zamanda yönetimsel kolaylıkları bakımından da operasyonel faydalar sağlamış oldu.

Vakıf Katılım’ın Güvenilir Partneri NGTech

NGTech olarak tüm projelerimizde hedefimiz; uzun soluklu ve güven esaslı bir iş ortaklığı meydana getirmek. Vakıf Katılım ile bu vizyonda bir araya geldik. Günlük işlerde dahi akıllara takılan sorulardan, ürün seçimlerinde güncel yorumlara kadar pek çok alanda yanlarında bulunarak BT departmanıyla yakın ilişkilerle çözümler ürettik. Büyüyen ve gelişen bir yapıya sahip Vakıf Katılım ile analiz, proje entegrasyon ekseninde ihtiyaçlara yönelik yanıtlar verdik. Bu çalışmaları geçekleştirirken “analiz” kavramı ön plana çıktı. Vakıf Katılım ile doğru satın almayı yapmak ve güncel teknolojileri ihtiyaca yönelik olarak entegre etmek her zaman karşılıklı olarak önceliğimiz oldu.

Güncel Teknolojilere Katma Değer

Vakıf Katılım ile gerçekleştirdiğimiz projelerde güncel ve lider teknolojileri tercih ederken katma değer konusu her zaman ön plandaydı. Geleneksel mimarilerin dışına çıkarak PowerEdge MX ürünü ile tüm donanım bileşenlerini tek bir noktadan yöneterek geleneksel mimarilerde harcanan zamandan çok daha kısa bir sürede tüm konfigürasyonları tamamladık. Sahip olduğumuz bu modernize altyapı çözümü ile optimizasyon, envanter yönetimi, güncelleme ve konfigürasyon için harcadığımız sürede aynı oranda azaldı. Zaman içinde oluşacak ihtiyaçlara göre modüler bir mimarı ve yönetimsel kolaylıklar sağladık. Vakıf Katılım ile yakaladığımız, güven esas olan iş ortaklığı sayesinde, projenin tasarım aşamasından kurulum ve entegrasyon aşamasına kadar karşılıklı memnuniyeti yüksek bir projeyle ortaya koyduk.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir