Veri Merkezi Çözümleri

Veri Merkezi Çözümleri

Data Center çözümleri işletmelerin kendi içinde barındırılması ya da bu amaca hizmet veren firmaların içinde bulundurulması zorunlu olan birimdir. Veri merkezleri, içinde sistem sunucuları, depolama ve yedekleme sistemleri, network katmanlarını içinde bulunduran özel olarak ihtiyaç doğrultusunda tasarlanmış alanlardır. Veri merkezleri kurulduktan sonra geri adım atılabilecek en zor yapıdır. Kaçırdığınız bir ayrıntı ya da gereksiz gözüken bir uygulama zamanla çok büyük maliyetler ve itibar kaybetmenize sebep olabilir. Bu nedenle ihtiyaçlar çok iyi bir şekilde analiz edilmeli, gerekirse senaryolar üreterek üzerinde detaylı bir şekilde çalışılmalı daha sonra projelendirilmelidir.

NGTech olarak bir veri merkezinin yapılandırılmasının uçtan uca; veri depolama, sanallaştırma, sunucu, network, kablolama gibi profesyonel bir çözüm olduğunun bilincinde bir firmayız. Bu yüzden uçtan uca tüm bu ihtiyaçlar için alanında uzman profesyonellerden kurulu kadromuzla; veri merkezi çözümlerinde doğru analizlerle, tek çatı altında tüm hizmetleri sunuyoruz.

NGTech ailesi olarak ekibimizdeki “Uptime” sertifikalı konusunda uzman mühendislerimizle veri merkezi dizaynınızı en ince ayrıntısına planlıyor ve size uygun çözümleri projelendirerek uyguluyoruz.

· Veri merkezi dizayn

· Kabin  ve Aksesuarları

· DCIM(Veri merkezi altyapı yönetim yazılımları)

· Yükseltilmiş döşeme

· Elektrik altyapısı

· Soğutma ve iklimlendirme

· Yapısal kablolama

· Yangın algılama ve söndürme

· Ortam izleme ve denetleme

· Geçiş kontrol sistemleri

Veri Merkezi Çözümleri İş Ortakları