Sunucu ve Veri Depolama

Müşterilerimizin sunucu ve veri depolama ihtiyaçlarına marka bağımsız olarak en güncel teknolojiler ile çözümler sunmaktayız. Çözümlerimizi oluştururken başlangıç olarak mutlaka ihtiyaç analizi yapmaktayız. Neticesinde uygun ve ölçeklenebilir güncel teknolojileri seçerek müşterilerimize hizmet vermekteyiz.


Sanallaştırma Çözümleri

Günümüzde bilişim iş birimlerinin olmazsa olmazı haline gelen sanallaştırma teknolojileri, genel üç ana başlık altında toplanmaktadır. Amaç olarak birbirinden farklı konulara hizmet etmeyi amaçlayan bu yazılımların ortak noktası ise hem güvenlik hem de kolay yönetilebilirlik olmaktadır.

Sanallaştırma çözümleri eldeki kaynakların en verimli şekilde kullanılmasına imkan verirken olası bir felaket senaryosunda en kısa sürede sistemin çalışır hale getirilmesine de olanak sağlar.

Sanallaştırma sistemlerinin maliyet avantajı sağlaması sadece mevcut kaynakların verimli kullanılması ile değil sistemin durması gibi bir durumda en kısa sürede sistemin çalışmasını sağlaması sebebiyle de bir işletme maliyeti avantajı da sağlamaktadır.

 • Sunucu sanallaştırma
 • Masaüstü Sanallaştırma
 • Uygulama Sanallaştırma

Felaket Kurtarma ve Yedekleme Çözümleri

Günümüzde iş kaybı ve iş devamlılığı çok daha fazla önem arz etmektedir. Olası doğal kaynaklı veya bireysel felaket durumlarında müşterilerimizin iş kaybını en aza indirgemek ve servislerinin devamlılığını uygun senaryolar ile sağlamak kritik hale gelmiştir.

Felaket kurtarma senaryoları bir kaç çözümün uygun şekilde biraraya getirilmesiyle sağlanmaktadır.

 • Otomatik felaket kurtarma senaryoları
 • Manuel felaket kurtarma senaryoları
 • Yedekleme Senaryoları

Bulut Çözümleri

Günümüz teknolojisinde bulut çözümleri ihtiyaç duyduğunuz yazılım, donanım ve barınma gibi temel sistemleri size uzak bir veri merkezinde internet aracılığı ile servis olarak sunmaktadır.

İlk yatırım maliyeti düşük, güvenilir, sürekli, esnek ve kaynakların doğru yönetildiği bir bilişim alt yapısı için her büyüklükteki işletmeler bulut çözümlerini kullanıyor. İşletmeler artık tüm bilişim alt yapılarını uzmanlara bırakıp, işlerinde katma değer yaratmaya çalışıyorlar.

Şimdi Yedekleme, depolama, sanallaştırma, felaket kurtarma senaryosu, mobil uygulamalar ve web sistesi yayınına kadar istenilen her türlü bilişim senaryosuna uygun sistem ve uygulama bulut çözümleri üzerinde koşuyor.

NGTech, Microsoft AZURE ile BULUT hizmetlerinde yanınızda.


Ağ çözümleri ve Güvenlik

Işletmelerin iletişim ihtiyaçlarının belki de en kritik komponenti sayılacak İletişim ağları gün geçtikçe daha da önem arz eder hale gelmektedir. Zira sağlıklı çalışmayan bir ağ sistemi hem yönetme zorluğu hem de performans açısından oldukça sorunlu bir hale gelebilmektedir. Ağ sistemlerinde oluşan ufak bir arıza işletmenin hayati olan tüm sistemlerinin kesilmesine hatta durmasına sebebiyet verebilmektedir. Bu bağlamda kablolamasından, aktif cihazlarına, aktif cihazlarından ağ güvenliğine tüm sistemin bir arada bir orkestra hassasiyetinde çalışması çok önemlidir

Son yıllarda geniş alan, yerel alan ağları kavramının ortadan kalkması ve yekpare bir sistemmiş gibi davranması istenmektedir. Bu talep performansın yanı sıra ağ güvenliğini daha da önemli bir hale getirmektedir.

Bu beklentilerin karşılanması için hem basit hem de kolayca güncellenebilen hızlı bir altyapı tasarlanması ağ iletişimin bel kemiğini oluşturmaktadır.

Işletmeler için tasarlanacak ağ İletişim sistemlerinin komponentleri genel hatlarıyla aşağıdaki şekildedir.

 • Yapısal kablolama
 • Aktif anahtarlama cihazları
 • Ağ güvenliği cihazları
 • Ağ yönetim yazılımları

KVKK Uyumluluk Çözümleri

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında, kurumların mevcut gereksinimlerine en uygun çözümlerin ortam analizleri ile tespit edilerek uygulanabilir, sürdürülebilir ve yönetilebilir entegre çözümler sağlamaktayız. KVKK kapsam olarak tek bir ürün ile değil, gereksinimler doğrultusunda birden fazla ürünün uyum ve entegre bir şekilde çalıştırılabilir olmasını gerekli kılmaktadır. NGTech olarak kurumların iş akışları, uyumluluk kapsamında gerek duydukları seviyeleri belirleyerek marka bağımsız en uygun çözümleri optimum entegrasyonunu sağlayacak şekilde sunmaktayız.

IP temelli İletişim sistemlerinin yanı sıra maliyet avantajı sağlayan hybrid PABX sistemleri de günümüzde okul, hastane, otel gibi kurumlarda halen tercih edilmektedir.

 • IP temelli PBX sistemleri
 • Hibrid PABX sistemleri
 • Video konferans çözümleri